Milí zákazníci, v dňoch 15.06.2024 až 24.06.2024 bude možné objednávať tovar, avšak s oneskoreným doručením z dôvodu čerpania dovolenky. Ďakujeme za pochopenie.

Prečo je popis na balení kávy dôležitý

Prečo je popis na balení kávy dôležitý

 

Popis na balení kávy je jedným z najdôležitejších faktorov pri kúpe kávy. Umožňuje zákazníkom lepšie porozumieť produktu, ktorý kupujú, a zaručuje, že získajú kávu, ktorá im vyhovuje. Popis na balení kávy môže obsahovať rôzne informácie, ktoré pomôžu zákazníkom pri výbere kávy. Nižšie sú uvedené niektoré informácie, ktoré by mal popis obsahovať:

IMG_20220907_070847_309

  1. Pôvod kávy: Uvádzanie pôvodu kávy na obale môže pomôcť zákazníkom identifikovať charakteristiky kávy. Každá káva má svoj vlastný chuťový profil a pôvod kávy môže zákazníkom pomôcť nájsť kávu, ktorá ich bude baviť.

  2. Typ kávy: Existuje mnoho typov kávy, vrátane Arabiky, Robusty a Liberiky. Každý typ má svoje vlastné chuťové vlastnosti a zloženie. Uvádzanie typu kávy na obale môže pomôcť zákazníkom nájsť kávu, ktorá sa im páči.

  3. Spôsob praženia: Praženie kávy má významný vplyv na chuť a arómu. Existujú rôzne stupne praženia, vrátane svetlého, stredného a tmavého. Uvádzanie stupňa praženia na obale môže pomôcť zákazníkom nájsť kávu, ktorá im vyhovuje.

  4. Dátum praženia: Káva by mala byť čerstvo pražená. Uvádzanie dátumu praženia na obale môže zákazníkom pomôcť zistiť, kedy bola káva pražená, a tým zaručiť, že kupujú čerstvú kávu. Avšak im dá informáciu kedy je vhodné si kávu pripraviť. Pri pražení na espresso a na filter sú tieto časy rozdielne.

  5. Chuťové a aromatické charakteristiky: Popis na balení by mal zahrňovať informácie o chuťových a aromatických charakteristikách kávy. To môže pomôcť zákazníkom zistiť, či káva bude mať jemnejšiu alebo silnejšiu chuť a arómu. Podrobnejší popis im dokáže odkryť chuťový profil kávy, ktorý by tiež nemal chýbať na obale.

  6. Spôsob prípravy: Popis na balení môže zahrňovať aj odporúčaný spôsob prípravy kávy. To môže pomôcť zákazníkom pri rozhodovaní o tom, ako si pripravia kávu.

coffee-625693_960_720-3-e1510594403606

Celkovo popis na balení kávy je dôležitým faktorom, ktorý pomáha zákazníkom vybrať si kávu podľa ich chuti a predstáv. Komerčné značky tento popis neuvádzajú nakoľko je možné, že ani oni presne nevedia odkiaľ káva pochádza, ako bola spracovaná, uskladnená a kto ju produkuje.