Vážení zákazníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že náš prepravca Packeta stanovil dátumy, do ktorých stihne doručiť zásielky k Vám domov včas do Vianoc. Je to dátum do 18.12.2023. Aby ste sa vyhli preplneným Z-BOXOM odporúčame využívať odberné miesta. Ďakujeme za pochopenie.
Akcia Novinka
Kód: MLY/C/TIM2 | Značka: Timemore

Timemore C3 PRO ručný mlynček

Timemore Chestnut C3 je novšia verzia po C2. Prináša novú technológiu mlecích kameňov "S2C", vďaka ktorej je mletie ešte konzistentnejšie a vhodné aj na prípravu espressa.

Kategória: mlynce
Záruka: 2 roky

Zvoľte variant

farba: čierna
Na objednávku do 7 dní | MLY/C/TIM2
Môžeme doručiť do: 15.12.2023
€99,70
€89,50 / ks
farba: biela
Na objednávku do 7 dní | MLY/B/TIM2
Môžeme doručiť do: 15.12.2023
€99,70
€92,50 / ks
1
Garancia výberovej kvality
100% arabica
2
Doručenie kuriérom
Doručenie kuriérom k Vám domov
3
Cez 3000+ výdajných miest
a 1700+ boxov po celom Slovensku
4
Káva vždy čerstvá
pražená káva je doručovaná vždy čerstvá

Okrem tmavšieho odtieňa na novom modeli C3 vyzerajú mlyny C2 a C3 rovnako.

Čo majú mlyny C2 a C3 spoločné:

Je to kompaktná malá ručná brúska s vynikajúcim spracovaním. Telo brúsky je vyrobené z hliníkových zliatin, takže je odolné a ľahké.

Brúska je vybavená presnými oceľovými kameňmi s dvoma ložiskami, ktoré umožňujú vysokú presnosť a konštantné brúsenie. Hrubosť sa ľahko nastavuje otočnou maticou na spodnej strane mlynčeka, v smere hodinových ručičiek pre jemnejšie mletie alebo proti smeru hodinových ručičiek pre hrubšie mletú kávu.

Textúrovaný povrch zaručuje, že vám brúska nevypadne z ruky a brúsenie bude pohodlné. S priemerom len približne 5 cm, výškou s rukoväťou približne 16 cm a nízkou hmotnosťou splní mlynček Timemore očakávania všetkých cestovateľov. Šesťhranné zakončenie rukoväte zabezpečuje pohodlné brúsenie a jednoduché nasadenie rukoväte.

Aj v tomto prípade sa výrobcom podarilo znížiť výrobné náklady použitím tvrdého plastu namiesto kovu v niektorých častiach. Konkrétne veko, držiak rukoväte a vnútorná konštrukcia, ktorá drží mlecí mechanizmus, sú vyrobené z plastu. Je potrebné poznamenať, že najdôležitejšie časti mlynčeka zostávajú z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tomu je mlynček cenovo dostupnejší a zároveň si zachováva vynikajúcu kvalitu mletia:)

Matica na nastavenie hrubosti mletia je tu tiež kovová.

Čo je v novom modeli iné?

Brúska Timemore Chestnut C3 predstavuje novú technológiu brúsnych kameňov "S2C" (spike to cut), pri ktorej má vnútorný brúsny kameň nový tvar, a to vertikálne línie prechádzajúce cez hornú časť brúsneho kameňa. Táto technológia sa používa aj vo vlajkovej lodi mlynčeka Chestnut X (ale Chestnut X má širší rozsah nastavení hrubosti mletia, väčšie mlecie kamene a tiež inú geometriu) a sľubuje O niečo konzistentnejšie mletie a vhodnosť na prípravu espressa ! :) Mlynček C2 síce melie dostatočne jemne na prípravu espressa, ale mletie takto jemne trvá už príliš dlho, a preto sa odporúča skôr na alternatívne spôsoby prípravy kávy.

Zhrnutie:

Kapacita zásobníka: 20-25 g kávy
Telo: hliníková zliatina
Kamene: kónické, oceľové kamene SUS420 "S2C" - veľkosť 38 mm
Počet úrovní mletia: 30
Materiál: hliník, plast, nehrdzavejúca oceľ
Výška: cca 16 cm
Priemer: cca 6 cm
Hmotnosť: cca 476 g

Obsah balenia:

Mlynček Timemore Chestnut C3
malá úložná taška
Čistiaca kefka