1 hodnotenie

brazil, topazio

Majiteľom farmy je Cesar Queiroz de Almeida má 48 rokov a rodina má vysadených 25 hektárov kávy. Pestované odrody: Topázio, Mundo Novo, IBC12, Arara. Celý proces od výsadby, aplikácie obranných prostriedkov a hnojív až po riadenie vykonáva Cesar a jeho otec. Kúpili si menšie pozemky v regióne Cerrado Mineiro, kde pestujú kávu od roku 2002, predtým Cesarov otec pracoval na rôznych kávových farmách od 80. rokov, kde získal množstvo skúseností, ktoré naučil aj svojho syna. Používajú metódu nazývanú fertigácia, kde sa vstupy zmiešajú s vodou a takto zavlažujú, pričom táto technika je riadená kvapkaním. Vďaka tomu pôda a stromy absorbujú živiny rovnomerne. Vykonávajú selektívny ručný zber na začiatku žatvy, keď zbierajú iba zrelé čerešne, ktoré sú najskôr zrelé na vrchu stromu a neskôr používajú stroje na zber zvyšku v spodnej časti. Družstvá v Brazílii zvyčajne nakupujú kávu od výrobcov na základe ceny na miestnom trhu a potom kávu ďalej predávajú alebo vyvážajú podľa burzy v New Yorku. Na družstve, kde kávu skladujú, dostanú vždy plus k cene vďaka dobrej kvalite, vzhľadu a chuti. Káva pochádza z plantáže starej 5 – 6 rokov a má cuppingové skóre 82,25.

Káva je výborná na espresso, má príjemnú čokoládovo/orieškovú chuť, s malou aciditou a dochuťou limetky a citrónu. Odporúčame pripravovať po 10 až 14 dňoch od praženia.

Kód: BRA/400/T
Značka: mr.seed
€10 / ks
BRA OBAL
Novinka Espresso
balenie: 400g tmavé praženie
Skladom nad 5ks | BRA/400/T
Môžeme doručiť do: 26.5.2022
€10 / ks

Región: fazenda olhos d'agua

Farma: cerrado mineiro

Madmorská výška: 1020 - 1200 m. n. m.

Odroda/kultivar: topázio / IBC12, arabica

Spracovanie: natural

Chuťový profil: čokoláda, oriešky, limetka, citrón, sladká a vyvážená

Acidita: nižšia

Praženie: espresso (tmavé)

Odporúčaná príprava: espresso

Balenie: 400g

Skladujte v suchu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie